Expozícia

Rímskokatolícka cirkev farnosť Jaslovské Bohunice v spolupráci s Obecným úradom Jaslovské  Bohunice  pri príležitosti 900. výročia prvej písomnej zmienky obce Jaslovské Bohunice otvorila v  priestoroch starej farskej budovy v Jaslovských Bohuniciach expozíciu venovanú životu slovenského roľníka a práci, ktorú vykonával. Návštevníci si môžu pozrieť nástroje aké používali ich dedovia a pradedovia pri dorábaní svojho každodenného chleba. Nájdu tu nástroje používané pri práci na poli, v domácnosti, pri spracovaní priadnych rastlín, ale aj včelárske úle. V priestoroch starej farskej budovy si môžu návštevníci prezrieť aj predmety používané v domácom a spoločenskom živote. Za zmienku stojí kuchynské náradie, medzi ktorým sú rarity ako ručný odšťavovač z konca 19.storočia, či propagandistická šálka z prvej svetovej vojny. Súčasťou expozície je aj sakrálna expozícia, ktorá dokumentuje históriu farnosti a ktorá je doplnená bohoslužobnými a liturgickými predmetmi. Exponáty sú zapožičané Slovenským poľnohospodárskym múzeom v Nitre a občanmi obce Jaslovské Bohunice. Expozícia je sprístupnená od mája 2013.

Otváracie hodiny: od novembra 2013 - Sobota od 14.00 - 16.00
Pre školy a žiakov cez týždeň na požiadanie a po dohode telefonicky s pracovníkom kultúry na Obecnom úrade.

Celú expozíciu si môžete pozrieť vo fotogalériíalebo vo videogalérií