Birmovanie

O sviatosti: Birmovanie zdokonaľuje krstnú milosť. Je to sviatosť, ktorá dáva Ducha Svätého, aby nás hlbšie zakorenil v Božom synovstve, pevnejšie včlenil do Krista, posilnil naše spojenie s Cirkvou, väčšmi nás zapojil do jej poslania a pomáhal nám vydávať svedectvo o kresťanskej viere slovom, ktoré sprevádzajú skutky (KKC 1316).

Ako postupovať?

Táto sviatosť sa udeľuje vo farnostiach v určitých intervaloch. Sv. birmovania sa naposledy udeľovala v Jaslovských Bohuniciach v roku 2021. Termín najbližšej birmovky je predbežne naplánovaný na jar 2025.  Birmovanci sa pripravujú aktívnou účasťou na živote vo farnosti, modlitbou, čítaním sv. Písma, vykonávaním všetkých úloh zo stretnutí, mesačnou sv. spoveďou, účasťou na sv. omšiach a všetkých birmovaneckých stretnutiach (plánované od februára 2016, treba sledovať aktuálne oznamy).

....................................

Ak sa niekomu nedá prísť na svoje stretnutie, môže prísť na stretnutie inej skupiny.

V tomto roku sa nahlásilo 26 mladých na sviatosť birmovania. Zdá sa mi to veľmi málo a zistil som, že som nezarátal ešte jeden ročník, tak sa môžu tešiť aj terajší siedmaci. Takže príprava by bola asi jeden rok - 24 stretnutí a sviatosť birmovania by tak vyšla na jar 2025.