1. sv.prijímanie

O sviatosti: Eucharistia je srdcom a vrcholom života Cirkvi, lebo v nej Kristus pridružuje svoju Cirkev a všetkých jej členov k svojej obete chvály a vzdávania vďaky, ktorú raz navždy priniesol na kríži svojmu Otcovi (KKC 1407). Sv. prijímanie je najväčšia sviatosť, ktorú nám Kristus zanechal.

Ako postupovať?

Môžeme ju prijímať s čistým srdcom pri každej sv. omši na našu posilu. Slávnosť prvého sv. prijímania dospelých komunikantov sa uskutoční na bielu sobotu. Slávnosť prvého sv. prijímania tretiakov základných škôl, ktorí sa pripravujú na túto slávnosť v našej farnosti, bude v nedeľu 18. mája 2014. Modlime sa za nich, aby im Pán dal radosť z jeho prijatia v Eucharistii. Rodičia detí, ktoré neboli pokrstené v našej farnosti prinesú potvrdenie o prijatí sv. krstu.