Voľba Farskej pastoračnej rady

• Posted on: 18 November 2017
  • By: Správca farnosti

Farská rada

Podľa Kódexu kanonického práva, kán. 537 „každá farnosť má mať ekonomickú radu..., v ktorej vybratí veriaci majú farárovi pomáhať pri správe majetkov farnosti“. Kán. 536 zas hovorí o vhodnosti ustanovenia farskej pastoračnej rady. Jej členovia „majú poskytovať svoju pomoc pri rozvíjaní pastoračnej činnosti“. Teda prichádzať s návrhmi aktivít, prezentovať mienku ostatných veriacich na spoločné veci, pomáhať pri aktivitách farnosti atď.

Farská rada sa modlí, spoznáva potreby farnosti, zamýšľa sa nad najvhodnejšími postupmi, radí kňazovi a spolupracuje s ním, oživuje farnosť a vnáša do jej života apoštolský zápal so zámerom, aby farnosť bola živým spoločenstvom majúcim jedno srdce a jednu dušu (por. Sk 4, 32).

Je dôležité, aby každý veriaci vo farnosti mal možnosť spolupracovať na rozvíjaní svojho duchovného života - teda aby mohol v dostatočnej miere prijímať Božiu pomoc a zároveň, ako živý člen farskej rodiny aby mohol byť obohatením pre druhých.

K tomu sú potrební ľudia zodpovední za jednotlivé stavy a spoločenstvá, ktorí sú ochotní komunikovať a priložiť ruku k dielu.
Trpezlivo sa za nich modlime ale aj komunikujme s nimi o našich možnostiach a potrebách.

Aj u nás vo farnosti máte možnosť zvoliť si farskú radu. Volebné lístky vám budú rozdané pri vchode kostola 10.12.2017 /alebo neskôr u kňaza/. Vyplnené ich môžete odovzdať do budúcej nedele 17.12., buď vzadu do krabičky /na úmysly/ alebo do farskej poštovej schránky.

Právo voliť má každý rímskokatolík, ktorý dosiahol 16. rok života a patrí do farnosti.Právo byť zvolený má každý rímskokatolík po dosiahnutí 18. roku života, patrí do farnosti a je ochotný plniť úlohy vyplývajúce z členstva vo farskej pastoračnej rade /FPR/.